Kalite Güvence birimimiz, Ulusal ve Uluslararası Şartnameler uyarınca uyulmak zorunda olunan standartların yerine getirilmesinden sorumludur. ŞOK olarak, Brand Reputation Compliance ("BRC") (“Marka İtibarına Uyum”), AIB International, International Food Standards ("IFS") (“Uluslararası Gıda Standartları), ve FSSC 22000 Food Safety System Certification ("FSSC 22000") (“Gıda Güvenlik Sistemi Sertifikasyonu) gibi global olarak tanınmış standart koyucu şirketlerin denetim standartlarına uymaktayız. Özgün Markalı ürünlerimizin tedarikçilerinin bu sertifikasyonlardan birine sahip olmaları şartını aramaktayız.

Tedarikçilerimizin uygulamalarını izlemekte ve performanslarını arttırmak için onları yönlendirmekteyiz. 2011’den bu yana tedarikçilerimiz için uygulanan özel bir denetim programı bulunmaktadır. Üçüncü taraf şirketler (BRC, AIB, IFS, ve FSSC 22000’ye göre “Gıda Güvenliği” kontrol listesi uyarınca) Özgün Markalarımızın ve bunun yanı sıra ulusal markaların üretim tesislerini denetlemektedir. Bu üçüncü taraf şirketler Özgün Markalı ürünlerimizin tedarikçilerini senede 2 kez denetlemektedir. Tedarikçilerimizin, tedarik ortağı olarak kalabilmeleri için bu denetimlerden iyi sonuçlar almaları şartını aramaktayız.

Sertifikalı laboratuvarlardan bağımsız uzmanlar, Özgün Markalı ürünlerimizi, üretim aşamasında, kimyasal, fiziksel ve mikrobiyolojik özelliklerine göre denetlemektedir. Yeni bir ürünün piyasaya sürmeden önce, bu laboratuvarlar, ürünün üretim veya dağıtım için onay alması veya hazırlanma süreci ya da içeriğinde değişikliğe ihtiyaç olup olmadığının belirlenmesi için kalite ve tat testleri yapmaktayız. Laboratuvarlar bundan sonra, dağıtım merkezlerimize gelen onaylı ürünlerin, kabul ve mağazalarımıza dağıtılmasından önce denetimini gerçekleştirmektedirler.

Yıldız Holding